MASAŻ SHANTALA - BLISKOŚĆ POPRZEZ DOTYK 0

Chciałybyśmy dzisiaj podzielić się z Wami wiedzą i doświadczeniem naszej zaprzyjaźnionej fizjoterapeutki mgr Agnieszki Grochowskiej, prowadzącej między innymi zajęcia dla kobiet w ciąży oraz po porodzie w swoim Studio Zdrowia.

U noworodka, niemowlaka oraz starszego dziecka dotyk jest najbardziej rozwiniętym zmysłem, jak również podstawowym środkiem komunikacji dziecka z otoczeniem. Głaszcząc go, pieszcząc, delikatnie masując – dajesz mu poczucie bezpieczeństwa oraz pretekst do śmiechu i zabawy.

Dla najmłodszych dzieci najodpowiedniejszy jest masaż opracowany przez francuskiego położnika Fredericka Leboyer w oparciu o hinduską metodę Shantala.

Wczesne miesiące życia maluszka to przechodzenie od pozycji embrionalnej (zgięciowej) do wyprostowanej, wtedy to rozciągają się mięśnie i stawy a mały człowiek stopniowo uczy się koordynacji ruchów. Masaż poprawia samopoczucie naszego dziecka, zapewnia mu relaks a rozluźniając mięśnie i stawy zwiększa ich elastyczność co powoduje swobodę ruchów dziecka.

Dodatkowo jedną z najważniejszych potrzeb malucha jest jego stały kontakt z ciepłym, delikatnym ciałem matki. Karmienie piersią tylko częściowo tę potrzebę zaspokaja.
Masaż to sztuka wyrażania dotykiem naszej czułości i miłości do dziecka, dzięki temu maluchy są bardziej wyciszone, dobrze śpią, lepiej przebiega u nich proces trawienia.

Masaż Shantala ma również pozytywny wpływ na rodzica, który masuje swoje maleństwo.

Zdecydowanie umacnia więź emocjonalną z dzieckiem, uczy rozpoznawać jego mowę ciała oraz reakcje na bodźce zewnętrzne.

Nasza zaprzyjaźniona fizjoterapeutka podpowiada, że świetnie w masażu sprawdzają się Tatusiowie, mają więcej spokoju i dobrej energii w dłoniach, dodatkowo jest to czas na spędzenie chwil Taty z dzieckiem.

Photo by chloemorrow on Foter.com / CC BY-SA

Serdecznie namawiamy na udział w warsztatach u Agnieszki , nauczycie się tam masażu Shantala, a przy okazji uzyskacie praktyczną wiedzę o prawidłowej pielęgnacji, noszeniu, podnoszeniu dziecka oraz korzystaniu z chust i nosidełek.

https://studiozdrowia.waw.pl/

Filmik z prezentacją masażu Shantala:

www.youtube.com/watch?v=beFV6CxJNYE

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl